Wiadomości

16 maja, 2016

Sport

Higgins gotów do startu WRX STI na Wyspie Man

10 czerwca brytyjski kierowca rajdowy Mark Higgins zasiądzie za sterami najnowszego WRX STI i już po raz trzeci spróbuje pobić rekord przejazdu słynnej pętli wyścigowej na Wyspie Man.

Samochód, który poprowadzi Higgins, opracowany został przez specjalistów Subaru w Ameryce i brytyjskiej firmy tuningowej Prodrive przy wsparciu technicznym Subaru Tecnica International (STI). Nowe WRX STI stworzone zostało specjalnie z myślą o wymagającej trasie rajdu Isle of Man TT. Wspólne wysiłki najlepszych inżynierów pozwoliły zaprojektować, a następnie zbudować samochód, który będzie w stanie pokonać trudności słynnej pętli. Trasa zaliczana jest do najciekawszych na świecie, a sam wyścig, którego historia sięga 1907 roku, uznawany jest przez startujących w nim kierowców za jeden z najbardziej ekscytujących.

Dwa lata temu Mark Higgins pokonał trasę rajdu w rekordowym tempie – 60 kilometrów legendarnej szosy udało mu się przebyć w czasie zaledwie 19 minut i 15 sekund. Średnia prędkość WRX STI, którym jechał wówczas zawodnik, wynosiła aż 189 km/h! Wcześniej wyścigowe Subaru pobiło rekord na Wyspie Man w 2011 roku. Kierujący WRX STI Higgins jechał wówczas ze średnią prędkością 186 km/h. Miejmy nadzieję, że wyspa, na której Brytyjczyk przyszedł na świat, przyniesie mu szczęście również w tegorocznych zmaganiach. Wyścigowe szaleństwo rozpocznie się już 28 maja startem niewiele tylko szybszych od Subaru motocykli. Trzymajmy kciuki!